zdrowe kobiece dłonie wraz z kremem

Manicure japoński — czym jest i jak go zrobić?

Każda kobieta, która dba o swoje paznokcie z pewnością lubi być na bieżąco z trendami w manicure. Aktualnie z pewnością wpisuje się w nie manicure japoński, a my tłumaczymy na czym on polega!

Chcąc być piękną dbamy nie tylko o to, co jest widoczne na pierwszy rzut oka. Przykładamy również uwagę do tak zwanych detali. Rzeczą, której z pewnością da się ocenić już po pierwszym spojrzeniu na naszą osobę są paznokcie. Nie oznacza to jednak, że nie musimy o nie dbać z należytą starannością. Wręcz przeciwnie — nasze dłonie powinny być jak najbardziej zadbane, bo przekłada się to na nasz cały wizerunek schludnej osoby, którą przecież chcemy być.

Manicure japoński — największe zalety

pilniczek przecierający kraniec płytki paznokcia
Jedną z największych zalet w wykonaniu japońskiego manicure jest wzmocnienie płytki paznokciowej dzięki paście bogatej w witaminy.

Łamliwe paznokcie to problem, z którym zmaga się naprawdę wiele z nas. Stosujemy różnego rodzaju odżywki, łykamy suplementy diety i staramy się przyswajać witaminy zawarte w warzywach i owocach. Zdarza się jednak, że podejmowane przez nas działania są niewystarczające. Jednak jest dla nas ratunek, a jest nim manicure japoński.

To prawdziwy ratunek dla naszych paznokci. Jeżeli borykamy się z problemem łamliwych, kruchych i rozdwajających się paznokci, to manicure japoński jest dla nas prawdziwym ratunkiem. Ten zabieg to prawdziwa bomba witaminowa, dzięki której długie paznokcie nie będą dla nas tylko i wyłącznie odległym marzeniem.

Jak zrobić manicure japoński?

Manicure japoński jest niezwykle prostym w wykonaniu zabiegiem. Polega na wcieraniu w płytkę zielonej pasty bogatej w pyłek pszczeli, keratynę i witaminy niezbędne do osiągnięcie efektu zdrowych paznokci. Wówczas nasze paznokcie zyskają blask żywej perły, a dodatkowo będą wzmocnione i otrzymają porządną dawkę wzmocnienia.

Przed zabiegiem płytkę należy zmatowić, a następnie nakładamy odpowiednią pastę i puder. Cały sekret polega właśnie na odpowiedniej aplikacji tych dwóch produktów. Dlatego, zanim spróbujemy wykonać zabieg w domowym zaciszu, warto się udać na wizytę u profesjonalisty, żeby później mieć pewność, że manicure japoński wykonałyśmy poprawnie. Warto zaznaczyć, że cały zestaw do wykonania zabiegu bez problemu kupimy w internecie.