pokaz przedstawiający trendy w modzie 2019

Największe trendy w modzie 2019!

Media już od paru miesięcy miały okazję zaprezentować jakie trendy w modzie 2019 będą królować przez nadchodzące sezony. Jednak tylko kilka z nich stanowią największe hity tego roku.

Nowe trendy w modzie 2019 łączą w sobie nietuzinkowe elementy garderoby oraz akcesoriów. Co więcej, niektóre z trendów, które pojawiły się w ubiegłym roku, dalej będą rządzić w nadchodzących sezonach (zob. Podsumowanie – największe trendy 2018 roku). Nie oznacza to jednak, że projektanci mody postanowili spocząć na laurach i powtórzyć większość ubiegłorocznych hitów modowych. Wszystko zależy bowiem od sposobu zestawienia ze sobą odpowiednich dodatków z ubraniem damskim.

Jakie są trendy w modzie 2019 na sezon wiosna-lato?

szpilki w panterkę
Tak jak w roku 2018 największymi trendem w modzie stanowić będą motywy zwierzęce, takie jak print w panterkę.

Wśród największych hitów na ten rok stanowić będą zwierzęce wzory. Wśród nich pojawi się nieśmiertelna panterka. Będzie można ją spotkać na damskiej odzieży (m.in. na spódnicach ołówkowych i trenczach) oraz na akcesoriach (np. na oprawkach okularów słonecznych). Kolejnym modnym printem jest wzór skorupy żółwia, który rządzić będzie głównie w biżuterii, oraz motyw skóry węża widoczny na sukienkach kopertowych.

Największymi trendami w modzie 2019 są ubrania ekologiczne. Ubrania, wykonane z odzieży pochodzącej z recyklingu, nie tylko kosztują mniej, ale także często są zrobione z wielu materiałów o różnych kolorach. Stylizacja z takimi ciuchami nie tylko będzie bezpieczna dla środowiska, ale wyglądać będzie też nietuzinkowo. Wśród najbardziej poszukiwanych tkanin w tym przypadku stanowić będzie przede wszystkim bawełna.

Top trendy w modzie 2019 na zimę

kobieta w czarnej sukni
Czarna odzież damska jest klasyką, która zapewne nigdy nie wyjdzie z mody.

Kolekcje luksusowych domów, na sezon jesień zima 2019/2020, promują głównie czarne ubrania. Przełamane są one dzięki jasnymi kolorami, często intensywnymi. Wśród nich należy wymienić stylizacje ubrań Bottega Venety, które zostały one zestawione z barwami seledynu, przygaszonej żółci oraz barwy karminowej. Osoby preferujące minimalistyczne zestawienia, mogą pokusić się o ubrania w odcieniach granatu, tak jak proponuje to Prada.

Zimą królować będzie dalej moda inspirowana latami 80. W tym przypadku rządzić będą ubrania damskie z motywem, który nawiązywać będzie do gier hazardowych. Wśród nich należeć będą sukienki z printem w banknoty oraz złote garsonki. Inicjatorem takiej mody jest głównie dom Moschino. Dla osób preferujących stonowane fasony odzieży proponujemy ubrania domu Alberty Fernetti. Na wybiegach takiego domu dominowały lejące się spodnie.