magazyn wnętrzarski, klapki w panterkę i kolczyki ułożone na podłodze

Podsumowanie – największe trendy 2018 roku

2018 rok już za nami, więc bez wyrzutów sumienia możemy podsumować jego modną odsłonę. A w ubiegłym roku pod względem mody działo się naprawdę wiele, jednak nie o wszystkich trendach chcemy pamiętać. Jesteście ciekawi modowego podsumowania 2018 roku? Zapraszamy do czytania dalej!

O 2018 roku  z pewnością można powiedzieć tyle, że nie pozwalał nam na modową nudę. Zdecydowanie obfitował w ciekawe trendy. Wśród nich z pewnością możemy wyróżnić te, które się podobały, jak i ich całkowite przeciwieństwa – możemy je nazwać modowymi koszmarami. Jeżeli macie ochotę z nami powspominać wydarzenia modowe ostatniego roku, to zapraszamy do czytania dalej! Tym bardziej, że już pewnym jest fakt, że niektóre z nich zostaną z nami na dłużej…

Trendy 2018 roku, które były najpopularniejsze

suszarka, scrunchies, grzebyk i szczutka do loków ułożone na futrze
Wiele z popularnych trendów w roku 2018 było odebranych bardzo negatywnie przez fanów sieciówek.

Przede wszystkim dość charakterystycznym i kontrowersyjnym trendem okazał się ten na tak zwane ugly shoes. Te określenie dotyczy przede wszystkim brzydkich sneakersów, które o dziwo cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem. Takie buty się albo kocha, albo nienawidzi. Nie ma trzeciej opcji. Nieważne jednak po które stronie barykady staliście – owy trend był silnie obecny na ulicach wielkich miast, więc z pewnością niejednokrotnie się na niego natknęliśmy.

W ubiegłym roku dość wyraźnie swoją obecność zaznaczył trend na ozdoby we włosach. I mamy dobrą informację dla wszystkich fanek owych ozdób – z powodzeniem będziemy mogły je nosić również w tym roku. Duże wsuwki ze zdobieniem, oraz luźne wstążki wciąż mogą być obecne w nowym roku. Możemy do nich dorzucić jeszcze duże opaski i tak zwane frotki. Jak widać trend się nam spodobał w 2018 roku, bo w innym przypadku nie zyskałby drugiego życia.

I zakończymy na ubiegłorocznym trendzie, o którym mówiło się najwięcej – wzorach rodem w safari. Zwierzęce printy nie wszystkim przypadły go gustu, ale nietrudno było się do nich przekonać. Nie mówimy tu wcale o panterkowych total lookach, ale bardziej o akcentach. Te są w stanie zdefiniować każdą stylizację, więc ich popularność wcale nas nie dziwi.