Moda i świat social media

Shopping

Dzisiaj chyba nikt z nas nie wyobraża już sobie świata bez social media. Facebook, Twitter czy też Instagram – właściwie każdy z nas posiada konto na takim portalu. Potencjał tych mediów wykorzystuje także świat mody. Jeśli chcesz się przekonać jak to wygląda w praktyce to czytaj dalej ten artykuł.

Media społecznościowe stały się wspaniałym kanałem sprzedażowym i sposobem na promowanie marki. Teraz najnowsze ubrania największych projektantów kupować można już w trakcie pokazów. Po prostu transmitowane są one na żywo na portalach społecznościowych. Każdy z nas ma teraz możliwość kupienia ubrania, które pojawi się na ekranie naszego komputera lub też komórki. Wpływa to zdecydowanie na sprzedaż największych domów mody.

Produceni docierają do potencjalnych klientów za pomocą konkursów. Każda fanka skusi się na pewno akcję organizowaną p.t. „Czy chcesz zostać twarzą naszej kampanii?”. W ten sposób Dana marka otrzymuje bardzo wiele zgłoszeń przez co łatwiej jest się jej promować za pomocą kanału portalu społecznościowego. Trzeba zauważyć także, iż w ten sposób karierę zaczynało bardzo wiele znanych modelek. Skoro udział w konkursie może wziąć praktycznie każda z nas to nie ma co się nawet dłużej zastanawiać.

Rola social media rośnie również dlatego, że takie drogi przekazu jak katalogi, magazyny modowe, witryny sklepowe i pokazy przestały już nam wystarczać. Któż z nas nie korzysta dzisiaj ze smartfona z dostępem do internetu? Już więc w trakcie powrotu z pracy w autobusie surfując po sieci możemy natknąć się na najnowsze trendy modowe.

Na łączenie się świata fashion i mediów społecznościowych wielki wpływ mają oczywiście blogerki modowe. Oprócz wpisów na blogach zostawiają one także odnośniki prowadzące do ich kont w social media. Każda wierna fanka z wielką przyjemnością lajkuje profil swojej ulubionej blogerki, które pełnią rolę influencerek. Chodzi po prostu o wejście we współpracę z dana marką modową. Przynosi to oczywiście obópulne korzyści. Fanki widząc ubrania na swojej ulubionej blogerce są oczywiście bardziej skłonne do ich kupna. Taka obustronna promocja staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularna.

Tak więc jak widzicie możecie mieć wielki wpływ na świat mody nie wychodząc nawet z domu. Duża ilość lajków i udostępnień wpływają znacząco na sprzedaż danej marki. Nowi klienci zachęceni popularnością danego sklepu są bardziej skłonni do robienia tam zakupów. Na sławę danej blogerki wpływa właśnie bardzo często ilość lajków zebranych na portalu społecznościowym.