ubrania w sklepie z odzieżą damską

Zasady ubioru, które się już zestarzały

Moda się zmienia, a wraz z nią nie tylko trendy, ale również pozornie ponadczasowe zasady ubioru ulegają zmianie. I z tego względu zdecydowanie nie warto już słuchać rad naszych babć, a często nawet mam, które dotyczą ubioru. Słuchając ich możemy bowiem zaliczyć prawdziwe wpadki modowe!

Istnieje przekonanie, że zasady są po to, żeby je łamać. I rzeczywiście ma ono swoje zastosowanie. Zwłaszcza w przypadku mody. Już niejednokrotnie słyszeliśmy, że moda to przede wszystkim zabawa, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. I rzeczywiście tak jest, o ile nie zależy nam na modnym looku. Ten ma bowiem swoje zasady, które ograniczają się do modnych kolorów, fasonów i wzorów. Okazuje się jednak, że nawet zasady high-fashion ulegają zmianie i to, co kiedyś było nie do pomyślenia, aktualnie jest jak najbardziej dozwolone. Jakie zasady ubioru się już zestarzały? Śpieszymy z wyjaśnieniem!

Przestarzałe zasady ubioru, do których nie warto się stosować

kolorowe ubrania wiszące na wieszaku
Zmiana zasad w modzie występuje w tempie ekspresowym, zwykle drastycznie przekształca się co dekadę.

Wszystko się zmienia i chciałoby się powiedzieć, że na tym świecie nie ma nic na stałe. I w przypadku modowych zasad to prawda. Możemy bowiem wymienić kilka takich ubraniowych reguł, które aktualnie możemy wysłać do lamusa. Jakie to zasady?

Przede wszystkim łączenie różnych wzorów i kolorów jest już aktualnie całkowicie dozwolone. Oznacza to, że o ile wcześniej połączenie w jednej stylizacji kraty z pasami było nie do pomyślenia, to aktualnie może nam ujść całkowicie bezkarnie. Podobnie do lamusa możemy wysłać zasadę, zgodnie z którą pod żadnym pozorem nie wolno nam pokazywać biustonosza. Aktualnie jest to jak najbardziej dozwolone, a wiele kobiet z powodzeniem chwali się światu swoją bielizną.

Nieaktualna jest również zasada, zgodnie z którą powinnyśmy nosić tylko i wyłącznie ubrania w swoim rozmiarze. Jest to całkowite zaprzeczenie wiodącego trendu na oversizowe ubrania, w których naprawdę można się zakochać. Na tej podstawie śmiało można stwierdzić, że za duże ubrania są wręcz modne! Mamy również dobrą informację dla wielbicielek biżuterii – połączenie srebra i złota jest absolutnie dopuszczalne.