Szorty – jakie buty do nich dobrać?

Detale w kreacji

Kiedy powrócą wysokie temperatury na pewno sięgniemy do naszej szafki ponownie po szorty. Krótkie spodenki trzeba jednak umieć skutecznie połączyć z innymi częściami garderoby. W tym artykule chciałabym się skupić konkretnie na obuwiu, które będzie pasować do naszych szortów.

Mała szansa na pomyłkę

Na szczęście mamy małe szanse na to, że nieodpowiednio zestawimy nasze krótki spodenki z obuwiem. Wynika to z tego, że dostępnych na rynku jest bardzo wiele rodzajów szortów. Dzięki temu na pewno uda nam się dopasować do nich odpowiednie buty. Bardzo ciekawe wzory krótkich spodenek znajdziesz odwiedzając https://zoio.pl/odziez-damska/szorty. Kiedy wybierzesz już swoje ulubione szorty przejdź do dalszej części artykułu, aby dowiedzieć się jakie obuwie do nich dobrać.

Buty na wysokim obcasie

Zacząć możemy od butów na wysokim obcasie. Szpilki, koturny czy też słupki – każde to podwyższenie będzie dobrze pasować do krótkich spodenek. Zarówno szorty jak i buty na obcasie znakomicie eksponują kobiece nogi i potrafią dodać nam kilka centymetrów wzrostu. Lato to nie czas, aby chować nasze nogi w spodniach. Łącz więc śmiało szorty z butami na wysokim obcasie.

Szorty i espadryle

Następnym pomysłem jest połączenie krótkich spodenek z espadrylami. To obuwie już od dłuższego czasu jest symbolem luzu i swobody. Buty te wywodzą się ze słonecznej Katalonii. Na szczęście w sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele rodzajów espadryli. Moimi ulubionymi są espadryle na koturnie i espadryle wiązane. Ten pierwszy rodzaj potrafi znakomicie podkreślić linię nóg i wyszczuplić łydki.

Sneakersy

W naszym zestawieniu nie możemy zapomnieć o tym rodzaju obuwia. Sneakersy królują aktualnie już nie tylko w modzie ulicznej, ale także na wybiegach pokazów mody. Ze względu na to, że wpisują się one w kategorię butów sportowych znakomicie skomponują się z naszymi szortami.

Szorty + baleriny

Następną propozycją będą baleriny. Są one bardzo uniwersalnym obuwiem, które zestawisz z wieloma częściami garderoby, w tym m.in. właśnie z szortami. Baleriny to znakomita opcja kiedy nie chcesz nakładać butów na wysokim obcasie. Zapewniają równocześnie komfort i elegancję. Na bardziej oficjalne okazje poleca się baleriny w klasycznych ciemnych kolorach. Jeśli jednak potrzebujesz tych butów na co dzień te zdecyduj się na jaśniejsze barwy.

Jak więc widzicie szorty można połączyć z wieloma butami. Przy aktualnej pogodzie nie sięgniemy co prawda szybko po krótkie spodenki, ale miejmy nadzieję, że wysokie temperatury wrócą do nas już niebawem. Bądźmy więc gotowe na te okoliczności. W kwestii samych szortów najbardziej polecam czarny model typu jeans taki jak https://zoio.pl/odziez-damska/szorty/czarne-szorty-jeans-z-rozdarciami.