Obuwie na płaskiej podeszwie – o tym musisz pamiętać

Detale w kreacji

Nie każda z nas musi lubić szpilki i wysokie obcasy. Wiele z nas woli postawić na buty na płaskiej podeszwie. Sandały, klapki czy też baleriny – wszystkie potrafią być bardzo stylowe i dobrze komponują się zresztą naszej kreacji. O czym jednak musimy pamiętać w przypadku tego typu obuwia? Wskazówki zostały zamieszczone właśnie w tym artykule.

Elegancja i komfort

Oczywiście nikt nie ma wątpliwości co do tego, że buty na obcasie są bardziej eleganckie. Co więcej potrafią bardzo dobrze w optyczny sposób wpływać na naszą figurę. W czasie lata nie ma jednak nic bardziej wygodniejszego od noszenia butów na płaskiej podeszwie. Pamiętajmy, że również one potrafią być bardzo modne i eleganckie. Stanie się tak jeśli podejmiesz słuszne decyzje w czasie zakupów. Obuwie na płaskiej podeszwie może prezentować się bardzo marnie jeśli nietrafnie dopasujesz je do reszty swojej stylizacji.

Postaw na klapki

A które obuwie wyróżnia się w tej kategorii? Myślę, że będą to klapki. Już dawno przestały się one kojarzyć jedynie z wyjściem na basen lub na plażę. Dziś znaleźć je można na pokazach mody gdzie projektanci prześcigają się w swoich pomysłach. Szeroki wybór fasonów i kolorystyki dostępny m.in. na https://zoio.pl/obuwie/klapki sprawi, że nabędziesz z łatwością swoje komfortowe i eleganckie klapki.

Odpowiedni rozmiar

Przejdźmy więc do obiecanych wskazówek. Zacząć należy od błędu, który chociaż jest bardzo oczywistą sprawą, popełniany jest przez wiele kobiet. Zdarza się bowiem, że panie kupują obuwie w złym rozmiarze. Musimy zachować szczególną uwagę w czasie zakupów i momentu przymierzania obuwia. Inaczej ryzykujemy, że będziemy musiały wrócić do sklepu i dokonać zwrotu.

Wybierz jakość

Musimy rzecz jasna inwestować w jakość, a więc kupować buty, które wykonane są z odpowiedniej skóry. Osobiście polecam obuwie typu https://zoio.pl/obuwie/klapki/klapki-japonki-ze-zlotymi-paskami. Warto wyłożyć więcej pieniędzy na buty na płaskiej podeszwie, w których będziemy chodzić również po domu. W końcu takich butów będziemy używać częściej niż tych na obcasie.

Wpływ na całą stylizację

Eleganckie obuwie warto wybierać szczególnie w przypadku gdy reszta naszego stroju jest dosyć prosta. Dzięki temu buty dodadzą jej charakteru. Często próbujemy dobrać buty w tym samym kolorze co reszta naszej stylizacji. Warto jednak zrobić coś czasami na zasadzie kontrastu co oznacza wybór obuwia w innych barwach niż reszta stroju. Trzeba się jednak upewnić, że ton koloru butów będzie miał takie samo nasycenie co barwy pozostałych części naszej garderoby.