Buty na wesele – jakie wybrać?

Detale w kreacji

Wakacje to czas kiedy najczęściej udajemy się na wesela. Podstawą kreacji na taka okazję jest nie tylko sukienka. Musimy zadbać również o obuwie. Czy wiesz jakie rodzaje będą zarazem wygodne i eleganckie? Wesele to bardzo długa impreza więc decyzja w czasie zakupów musi być bardzo dobrze przemyślana.

Nasze obuwie musi pasować do sukienki. Niestety bardzo często wygoda i ładny look nie idą ze sobą razem w parze. W przypadku wesela pierwszym omówionym obuwiem muszą być oczywiście buty na wysokim obcasie. Jeśli najczęściej używasz butów na płaskiej podeszwie, a na wesele udajesz się raz do roku to zdecydowanie zrezygnuj z wysokich podwyższeń. W takim przypadku optymalną opcją będzie niewysoki obcas. Dzięki temu będziesz mogła swobodnie dać się porwać weselnemu klimatowi. Jeśli wybierzesz wysoki obcas będziesz w nim się poruszać nienaturalnie co z pewnością sprawi, że nie będziesz wyglądać atrakcyjnie. Zdecyduj się więc na komfort i swobodę nawet kosztem stylowego looku. Obuwie na wesele i nie tylko znajdziesz kiedy odwiedzisz https://zoio.pl/obuwie.

Przyjmuje się, że optymalną wysokością obcasa na wesele jest 6 cm. W takich butach będzie Ci wygodnie, a twoja noga będzie wyglądać zgrabnie. Musimy także dobrze zorientować się z jakiego tworzywa wykonane jest nasze obuwie. Najlepsze są modele stworzone ze skóry lub imitacji zamszu, który potrafi dobrze dopasowywać się do stopy. Za wszelką cenę trzeba unikać obuwia wykonanego ze sztucznych tworzyw. Jeśli już takie trafi w nasze ręce to potrzebować będziemy koniecznie miękkich wkładek lub też żelowych podpiętek.

Zawsze zanim wybierzesz się na wesele musisz przetestować swoje obuwie. Bardzo często kupujemy buty, które muszą być koniecznie dopasowane do naszej sukienki. Eksperci mówią jednak, że nie jest to najlepszy pomysł. W naszych weselnych butach musimy najpierw pochodzić po domu lub też przejść się gdzieś na krótki spacer. Jeśli już wtedy okaże się, że obuwie jest niewygodne to nie ma najmniejszego sensu iść w nich na wesele.

W kwestii takiej typu imprezy styliści podpowiadają, że dobrą opcją mogą okazać się sandały na obcasie. Nie może być on jednak zbyt wysoki, abyśmy zachowali komfort chodzenia. Poleca się modele w takich kolorach jak np. srebro. Paski, które zamontowane są w takim sandale zapewnią nam niezbędną elastyczność.

Bezpiecznym rozwiązaniem na wesele będą z pewnością eleganckie baleriny. W takiej sytuacji rezygnujemy już w ogóle z obcasów i stawiamy na pełen komfort.

Wierzę, że po przeczytaniu tego wpisu będziecie lepiej wiedziały jak przygotować się do kolejnego wesela. Pamiętajcie, że wasze stopy będą wam bardzo wdzięcznie za wybór odpowiedniego obuwia.